IVR Nedir, Faydaları Nelerdir? IVR İle Müşterilerinizi Memnun Edin!

IVR sistemi dilimize Ingilizceden geçen bir nevi sesli yanıt sistemidir. Bulut çağrı merkezleri içerisinde de sıkça kullanılan bu sistem ile hazır komutlar eklenmektedir. DMTF adı verilen bir tuş takımı kodlandığında uzaktan bazı işlemler yapılmasına olanak sağlanmaktadır. Bu olanak ile müşteriler sesli komut sistemi ile çeşitli işlemler gerçekleştirebilmektedir.

Aynı zamanda müşteri sorunlarını da çok kısa süre içerisinde çözebilmektedir. Banka, sigorta, belediye, sağlık ve eğitim gibi pek çok kullanım alanı bulunan bu sistemde bulut sistemi içerisinde hemen hemen her yerde kullanılabilmektedir. Aynı zaman içerisinde arabaların içerisinde kullanılan GPS sesli yanıt sistemi de bir nevi IVR teknolojisidir.

IVR İle Neler Yapılabilir? Müşteri İhtiyaçları Nasıl Karşılanabilir?

Bu sistem ile size ulaşmak isteyen herkese bir sesli yanıt bırakabilirsiniz. Müşterinin ne gibi sorunlar yaşayabileceğini tahmin ederek sesli komutlar yaratabilirsiniz. Elbette en çok yaşanan sorunlar ile IVR sistemi dizayn edebilirsiniz. Aynı zamanda interaktif sesli yanıt sistemi oluşturabilir, fatura sorgulama ve borç hatırlatma yaptırabilirsiniz. Ve kredi kartı ile bu işlemleri ödettirebilirsiniz. Veri tabanı işlemlerinizde tüm raporları görüntüleyebilir ve kontrol edebilirsiniz.

Otomatik aramalar oluşturabilir ve randevu; onay, hatırlatma veya iptal işlemlerini hatırlatabilirsiniz. Aynı zamanda sesli anket başlatabilir ve işletmeniz hakkında bilgi toplayabilirsiniz. Tüm bu işlemlerinizi Ondialer ile yapılabilir, gerektiğinde kişiselleştirme yapabilirsiniz.